You are currently viewing Partizan lagano protiv Andore

Partizan lagano protiv Andore

U okviru 13. kola Evrokupa, završen je meč Partizana i Andore. Crno-beli su ubedljivo trijumfovali na svom parketu i savladali protivnika rezultatom 95:70.

U hali „Aleksandar Nikolić“ odigrana je borba Partizana za drugu poziciju na tabeli koja je večeras osigurana ubedljivom pobedom nad Andorom.

Sa skorom 9-4 Partizan se sada kotira na drugom mestu na tabeli dok Andora zauzima 6. poziciju.

Rezultati po četvrtinama su bili: 24:16; 21:19; 24.19 i 26:16, a ekipa Željka Obradovića je startovala ubedljivo i odlučno u nameri da anulira utisak o porazima koje je imala u poslednje vreme.

Ekipe su na odmor otišle sa 45:37 a nakon ubedljivog prvog poluvremena, Partizan je nastavio da dominira do same završnice.

Ipak, Obradovićev tim je bio najefikasniji u četvrtoj deonici koju je završio sa +10, čime je zaokružio 25 poena prednosti nad Andorom.

Partizan je pred ovaj meč zabeležio pobedu nad Borcem iz Čačka sa 75:68, dok je Andora savladala Real iz Madrida na gostovanju 88:83, a potom i Huventud na svom parketu u ACB ligi 91:72.

U pobedničkom timu dominirao je Ledej sa 20 poena, a pratio ga je Lesor sa 18 poena, čak 12 skokova i 3 asistencije. Pridružio im se i Panter sa 16 poena, 3 skoka i 5 asistencija.

Na strani Andore najefikasniji je bio Hana sa 17 poena, a pored njega istakao se i Artega sa 16 poena.