You are currently viewing Partizan porazio najtrofejniji češki klub

Partizan porazio najtrofejniji češki klub

Češki najtrofejniji klub dočekao je Partizan u šesnaestini finala Lige Konferencija. Crno-beli su trijumfovali u gostima rezultatom 0:1 i ostvarili veliku pobedu u prvom meču.

Partizan je bolje startovao. Već u prvom minutu Rikardo je imao priliku, nekoliko minuta kasnije i Marković i Menig su imali šuteve u okvir gola.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a u okviru završnice prvog dela meča bilo je dosta ujednačene, nedinamične igre.

Stanojević je tokom meča napravio 5 izmena, a sve u cilju podsticanja dinamike i pokretanja mladih snaga Partizana.

Međutim, drugo poluvreme nije bilo toliko sadržajno. Igra se prekidala čestim faulovima, a crno-beli su 58. minutu zbog povrede ostali bez Aleksandra Miljkovića.

U 78. minutu Saša Zdjelar je odličnu loptu poslao u dubinu. Kvinsi Menig je pobegao odbrani Sparte i sjajno lobovao golmana.

Ovim jednim pobedonosnim golom završen je meč u Pragu, a revanš se očekuje za tačno sedam dana u Beogradu.