You are currently viewing Partizan trujumfovao u gostima: Mur prevagnuo u finišu

Partizan trujumfovao u gostima: Mur prevagnuo u finišu

U večerašnjem meču 20. kola ABA lige, sastali su se košarkaši Partizana sa ekipom FMP-a. FMP je dočekao Partizan i na svom parketu izgubio sa 80:86.

Prva deonica bila je rezervisana za domaćine i okončali su je rezultatom 24:18. Kako je meč odmicao, Partizan je bio odlučniji u napadu i drugu deonicu crno-beli su završili sa izjednačenih 22:22.

U trečoj četvrtini je Obradovićeva ekipa apsolutno izdominirala i donela sigurnu prednost od +10 (16:24).

Trojkom Pantera, Partizan je krenuo ka trijumfalnoj završnici meča iako je čitav poslednji kvartal protekao u smenjivanju po dva poena prednosti.

Neizvesno je bilo sve dok Mur nije izveo dva sjajna napada za 4 poena prednosti crno-belih u poslednjem minutu meča.

Tasić je potom pogodio dva slobodna bacanja, a Mur je ponovo reagovao i uveo Partizan u sigurnih 6 poena razlike.

Partizan se nalazi na vodećoj poziciji sa skorom 16-3, dok je FMP na 6. mestu sa 10-8.

Crno-beli se u narednom kolu sastaju sa Crvenom zvezdom.