You are currently viewing Partizanov preokret za novu pobedu (VIDEO)

Partizanov preokret za novu pobedu (VIDEO)

Izuzetno zanimljiv, u finišu i dramatičan meč u Laktašima između košarkaša domaće Igokee i Beogradskog Partizana.

Veći deo meča domaći je vodio i kontrolisao situaciju na terenu. Razlika je često bila dvocifrena a u par navrata iznosila je 14 poena u korist Igokee. U prvoj deonici ujednačena igra,a na njenom kraju 16:15 za domaće. Do poluvremena igrači trenera Darka Bajića, povećavaju prednost i na odmor odlaze sa vođstvom 35:28.

U drugom delu, belo-plavi nastavljaju dominaciju, u tom periodu stižu i do 14 poena prednosti. Partizan se bori, uzvraća, pravi seriju 7.0 i na kraju treće deonice smanjuje zaostatak na sedam poena.

Burno u poslednjem delu, Igokea stiže do 63:53, čini se da uspeva da prelomi meč u svoju korist, ali baš tada crno-beli pokazuju kvalitet i veliku upornost i borbenost. Serijom od 10:0 četa Željka Obradovića ulazi u poslednja tri minuta sa nerešenim rezultatom.

U samom finišu rezultatska klackalica, 14 sekundi pre kraja, poenima iz slobodnih bacanja, Uroš Trifunović donosi Partizanu prednost. Zadnji napad domaći koriste da pokušaju sa trojkom, ali je Voler bio neprecizan. Meč je završen rezultatom 70:68 za Partizan.

Najefikasniji kod domaćih Voler i Stivens po 18 poena. U timu Partizana istakli su se Smailagić sa 15, Ledej sa 14 i Trifunović sa 12 poena.

Posle deset kola Partizan je na čelu tabele sa skorom 9-1, Igokea je peta sa skorom 5-5.