You are currently viewing Pokuševski ponovo zablistao!

Pokuševski ponovo zablistao!

Košarkaši Oklahome prethodne su prethodne noći prekinuli niz od dva poraza savladavši ekipu Indijane posle produžetka 129:125.

Srpski košarakaš u redovima Oklahome Aleksej Pokuševski posle nekoliko slabijih partija ponovo je zablistao.

Za skoro 19 minuta provedenih na parketu postigao je 13 poena uz skok i dve asistencije uz šut iz igre 6/9, a pogodio je jednu od tri pokušane trojke.

Oklahoma je na krilima Šaj Gridžis Aleksandera došla do pobede. Susret je završio sa 36 poena uz osam skokova i pet asistencija. Uz njega efikasni su bili Trej Man sa 22 poena i Darijus Bazli sa 14 poena i deset skokova.

Badi Hil je bio raspoloženiji od ostalih u timu Indijane sa 29 poena uz sedam skokova i pet asistencija.

Do poluvremena Oklahoma je imala od osam poena (61:69). U trećoj deonici Indijana se vraća u igu, i u poslednju četvrtinu uđe sa poenom prednosti (93:92).

Poslednjih 12 minuta na terenu je sve vrilo. Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Oklahoma je u poslednjih 10 sekundi ušla sa tri poena prednosti ali Stivenson trojkom meč odveo u produžetak.

Dodatni minuti su bili slabi. Obe eipe su postigle po osam poena, ali je u penal završnici ruka sigurnija bila košarkašima Oklahome koji odnose pobedu.

Rezultati: Šarlot – Toronto 125:93 Indijana – Oklahoma 125:129 produžeci Orlando – Hjuston 119:111 Vašington – San Antonio 153:157 produžeci Njujork – Majami 100:115 Minesota – Filadelfija 102:133 Finiks – Nju Orleans 102:117 Juta – Dalas 114:109 LA Lejkers – LA Klipers 102:105