You are currently viewing Premijer liga: Autogolovi i minimalci obeležili veče premijerligaša

Premijer liga: Autogolovi i minimalci obeležili veče premijerligaša

U večerašnjem meču 24. kola Premijer lige, sastali su se fudbaleri Njukasla sa ekipom Evertona. Njukasl je trijumfovao rezultatom 3:1 na Seint-Džejms parku i osvojio tri boda zahvaljujući kojima je obezbedio ostanak u Premijer ligi.

Na svom terenu, Njukasl je odneo pobedu sa ubedljivih tri gola koje su postigli Tripijer i Frejzer, a pomogao im je Holgejt autogolom za veću razliku.

Džamal Leskales je u 36. minutu meča zatresao svoju mrežu što je bio prvi gol za Everton, potom je Holgejt napravio istu grešku i autogolom izjednačio u 37. minutu igre.

Ekipe su na odmor otišle sa 1:1, iako su oba gola postignuta u pogrešnim mrežama.

Frejzer bio precizan u 56. minutu i svojoj ekipi doneo gol prednosti, a konačan rezultat postavio je Tripije u 80. minutu slobodnim udarcem, čime je Njukasl završio susret sa 3:1.

Njukasl je sa 18 osvojenih poena na 17. poziciji na tabeli, a Everton drži poziciju iznad njih sa jednim bodom više.

U drugom duelu snage su odmerile ekipe Vest Hema i Votforda koji su susret završili trijumfom domaćina. Vest Hem pobedio je rezultatom 1:0, a pobedonosni gol postigao je Bouen u 68. minutu meča.

Vest Hem je ovim minimalnim rezultatom sebi dodao tri boda, a na tabeli se kotira na 4. mestu, dok Vatford zauzima 19. mesto.