You are currently viewing Razigrana Cedevita prešla stotku protiv Ulma

Razigrana Cedevita prešla stotku protiv Ulma

U okviru 13. kola Evrokupa, sastali su se košarkaši Cedevite Olimpije sa ekipom Ulma. Ulm je dočekao Cedevitu koja je večeras bila vrlo raspoložena za igru i savladala protivnika rezultatom 96:104.

Rezultati po četvrtinama su bili: 34:28; 21:22; 15:23 i 26:31, a meč su bolje otvorili domaćini. Ekipa Ulma je startovala snažno i prvu četvrtinu završila sa +6, ali kako je meč odmicao, Cedevita je hvatala zalet sve dok nije sasvim eksplodirala nakon pauze.

Na odmor se otišlo sa 56:50, a u toku treće deonice jasno se videlo da se Cedevita ne šali. Gosti su apsolutnu dominaciju pokazali u samoj završnici meča kad su ostvarili 31 poen.

Dragić i Edžim su predvodili pobedničku ekipu sa po 20 postignutih poena, a pratio ih je Blažić sa 15 poena, 3 skoka i 5 asistencija.

U redovima Ulma istakao se Kriston sa 28 poena, 3 skoka i 7 asistencija.

Ulm sada zauzima 6. poziciju na tabeli Evrokupa a prati ga Olimpija koja ima skor 5-7.