You are currently viewing Različit ishod remija Vest Hema i Njukasla

Različit ishod remija Vest Hema i Njukasla

Fudbaleri Vest Hema dočekali su danas ekipu Njukasla u okviru 26. kola Premijer lige. Remizirali su rezultatom 1:1 a, uprkos iznednačenju, ekipe su odnele različit ishod sa terena u Londonu.

Njukasl je nastavio niz odličnih rezultata nakon tri vezane pobede, dok je Vest Hem propustio veliku šansu da se domogne 4. pozicije na tabeli, koja mu polako izmiče. „Čekićari“ su sve dalji od Lige šampiona.

Prvu šansu na meču imao je Žoelinton već u trećem minutu, međutim, ekifasan je bio Fabijanski i odlično je odbranio.

Odmah potom je uzvratio Vest Hem preko Bovena, ali je Dubravka spremno dočekao napad domaćina.

U 32. minutu Vest Hem je došao do vođstva. Golom Dousona, koji je glavom bio precizan, Vest Hem je poveo nadajući se da će na odmor otići sa ovim rezultatom.

Međutim, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Njukasl je uspeo da izjednači. Vilok se odlično snašao i spretnom reakcijom od stative postigao gol za 1:1.

U drugom poluvremenu Pelegrini i Edi Hau pokušali su izmenama da poprave igru svojih timova. Nije bilo dinamične igre niti je više bilo žustrih pokušaja za pogodak. Obe ekipe igrale su do kraja sasvim izjednačeno, bez prilika za promenu rezultata na semaforu.