You are currently viewing Rekorderi Evrolige! Crvena zvezda i Olimpija Milano upisali istorijski rezultat

Rekorderi Evrolige! Crvena zvezda i Olimpija Milano upisali istorijski rezultat

U toku je meč između ekipa Crvene zvezde i Olimpije Milana koji se igra u hali „Aleksandar Nikolić“. Košarkaši obe ekipe uspeli su večeraš nešto što se do sada nije dogodilo u istoriji Evrolige.

Oborili su negativan evroligaški rekord i time se upisali u istoriju Evrolige sa najmanje postignutih pogodaka u prvih deset minuta igre.

U okviru 24. kola elitnog evropskog košarkaškog takmičenja, crveno-beli su startovali meč sa Olimpijom iz Milana krajnje neefikasno, gotovo bez poena.

Gostujući tim nije uspeo da postigne pogodak pet minuta od početka duela, a Crvena zvezda tu neefikasnost nije iskoristila i uspela je da postigne svega tri poena.

Ni nastavak prve četvrtine nije bio produktivniji, pa je tako konačan rezultat nakon deset minuta bio 8:7.

Ovo je najniži evroligaški rezultat ostvaren u prvoj četvrtini meča.