You are currently viewing Rijeka golom iz kornera načela Lokomotivu: Tim sa Rujevice stigao Dinamo (VIDEO)

Fudbaleri Rijeke savladali su na svom terenu Lokomotivu sa 3:2 u 22. kolu HNL.

Najzalužniji za pobedu tima sa Rujevice bio je Robert Murić sa dva gola, od kojih je jedan direktno iz kornera.

Domaći su upravo poveli spektatkularnim golom Murića u 25. minutu. Njegova lopta iz ugla preletela je sve u petercu i završila u mreži.

Murić je 14 minuta kasnije povećao prednost na 2:0. Sjajno je šutirao levom nogom sa ivice šesnaesterca za 2:0.

U drugom poluvremenu usledio je odgovor Lokomotive, najpre preko Dabre koji u 58. minutu smanjuje na 2:1. Dva minuta kasnije usledio je odgovor domaćih preko Vučkića koji koristi dodavanje Ampema za 3:1.

Lokomotiva je uspela da vrati neizvesnost u meč posle sjajne akcije koju je krunisao Kulenović, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Rijeka je pobedom nad Lokomotivom uspela da se izjednači sa Dinamom na čelu tabele sa 43 boda, ali ima dve utakmice više u odnosu na Zagrepčane. Treći je Hajduk sa bodom manje i utakmicom manje od Rijeke.