You are currently viewing Šaćiri i Dembele doneli pobedu Lionu

Šaćiri i Dembele doneli pobedu Lionu

U okviru 14. kola francuske Lige 1, odigran je zaostali meč između dva velika francuska rivala. U velikom derbiju fudbaleri Liona na svom terenu savladali su Olimpik Marsej rezultatom 2:1.

Da je ekipa Olimpik Marseja trujumfovala na ovom meču, mogla bi da preuzme drugu poziciju on ekipe Nice, što bi značilo da bi sebi obezbedili plasman u Ligu šampiona, međutim, od te namere na kraju nije bilo ništa.

Već u 10. minutu Olimpik je poveo sa 1:0, a strelac je bio Mateo Genduzi. Tim rezultatom se završilo prvo poluvreme. Nije bilo neke naznake da će Lion naposletku trijumfovati, a polako se gasila nada da će išta uraditi u aktuelnoj sezoni.

Međutim, u 76. minutu Šaćiri otvara novo poglavlje utakmice i donosi izjednačenje. Od trenutka kad je rezultat postao 1:1, meč se pretvorio u pravi, uzbudljivi fudbalski okršaj.

Šaćiri je imao istaknutu ulogu u 89. minutu, kada je proigrao Musu Dembelea, koji je bio strelac pobedonosnog gola.

Olimpik Marsej se sada nalazi na 3. poziciji sa 40 osvojenih bodova, dok Lion zauzima 7. poziciju sa osvojenih 34.