You are currently viewing Sampdorija nadigrala Empoli: Kvaljarela doneo pobedu u Đenovi

Sampdorija nadigrala Empoli: Kvaljarela doneo pobedu u Đenovi

Fudbaleri Sampdorije nastavili su dobru igru i u meču 26. kola Serije A, bili su bolji od Empolija. U Đenovi je u današnjem meču Sampdorija trijumfovala rezultatom 2:0 a pobedu je, svojom dvostrukim učinkom, doneo Fabio Kvaljarela.

Ovo je druga uzastopna pobeda ekipe Sampdorije a iskusni napadač Fabio rešio je pomenuti meč već u prvom poluvremenu.

Empoli je stigao u Đenovu sa četiri mesta i osam bodova više u odnosu na današnjeg rivala, a vraća se za Toskanu sa novim neuspehom.

Već u 14. minutu utakmice, na asistenciju Antonija Kandreve, Fabio je zatresao mrežu Empolija. On je na ivici kaznenog prostora prihvatio loptu i precizno šutirao u dalji ugao za vođstvo od 1:0.

U narednih 15 minuta, ponovo je bio precizan napadač Sampdorije. Uz asistenciju Berežinskog, koji mu je loptu dodao sa desne strane, Fabio je na još atraktivniji način savladao čuvara mreže Empolija i doneo lepu prednost domaćinu. Rezultatom 2:0 ekipe su otišle na odmor i daljem toku utakmice nije došlo do izmene rezultata.

Bili su zadovoljni učinkom u prvom delu meča, stoga se fudbaleri Sampdorije nisu previše dali u drugom poluvremenu.

Sampdorija se ovim trijumfom bodovno izjednačila sa Specijom uz utakmicu više.

Empoliju ovaj poraz nikako ne ide na ruku jer rizikuje da do kraja kola spadne na jedno ili dva mesta niže na tabeli.