You are currently viewing SC Derbi istopio Slovencima 20 poena prednosti

SC Derbi istopio Slovencima 20 poena prednosti

U okviru 19.kola  AdmiralBet ABA lige sastale su se ekipe SC Derbi i Krka. Košarkaši SC Derbija savladali su u Podgorici ekipu Krke rezultatom  86:76.

Prvu četvrtinu obeležilo je vođstvo gostiju iz Novog Mesta u kojoj su poveli sa 32:16, a početkom druge deonice su razliku povećali na +20 poena. Retko ko je pomislio da će doći do drastičnog preokreta jer dvadeset poena razlike nije zanemaljiva prednost.

Međutim, ubrzo se stvari izmenile na crnogorskom terenu. Domaćini su uozbiljili napad i do poluvremena su uspeli da istope razliku na 48:42.

Treća četvrtina donela je preokret i crnogorski tim je blokirao sve napore Slovenaca da dođu do prednosti, tako da su uspeli da realizuju samo šest poena. Odlučujuća deonica se završila rezultatom 22:6.

Do same završnice meč je tekao uzlaznom putanjom za Crnogorce iako je poslednja četvrtina bila nerešena, 22:22.

U crnogorskom timu najefikasniji su bili Nil sa 24, Megi sa 20 i Kamenjaš sa 18 poena i deset skokova.

Među poraženima istakli su se Masuca sa 14, Stipčević i Luka Lapornik sa po 11 poena.

SC Derbi se kotira na 8. mestu na tabeli i ima skor 7-10, dok se ekipa Krke nalazi na poslednjem sa 3-14.