You are currently viewing Sparta hvata zalet, oprez za Partizan!

Sparta hvata zalet, oprez za Partizan!

Narednom protivniku Partizana u Ligi konferencije, praškoj Sparti, baš odgovaraju takmičenja u kojima važi nokaut sistem. To se pokazalo u nadmetanju za nacionalni kup, u okviru koga je odigrana utakmica četvrtfinala, između gradskih rivala, Slavije i Sparte.

Slavija je važila za favorita, igrala na svom terenu, želela je nastavak takmičenja u kome brani trofej osvojen prošle sezone. Ipak, na tom putu se isprečila Sparta, osujetila namere velikog rivala i trijumfalno se vratila iz komšiluka.

Na Sinobo stadionu, Sparta je hrabro zaigrala, bez previše respekta ušla u okršaj sa osvajačem duple krune, a na kraju je nagrađena zasluženom pobedom i plasmanom u polufinale nacionalnog kupa.

Meč je rešen u prvom poluvremenu, a gostima je trebalo samo 26 minuta da bi obezbedili pobedu. Već u 10.minutu na semaforu je stajalo 0:1, Ladislav Krejči drugi ( u Sparti igraju dva igrača sa istim imenom) se najbolje snašao u šesnaestercu protivnika i doveo svoj tim u vođstvo. Prednost je duplirana šesnaest minuta kasnije, na asistenciju Tomaša Visnera, gol je postigao Jakub Pešek. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog meča. Do kraja susreta, Sparta je rutinski sačuvala prednost, a zanimljivo je da Slavija nije uputila nijedan šut u ovir gola.

Sledeći rival Beogradskih crno – belih, najčešće igra u formaciji 4-2-3-1, a trener Spartanaca, Pavel Vrba, nije menjao sistem ni ovoga puta.

Na meču protiv Slavije, u timu Sparte je nastupilo čak šest igrača mlađih od dvadeset godina.

Sparta će ugostiti Beogradski Partizan 17.februara, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige konferencija.