You are currently viewing Srbi pokazali kako se igra tenis!

Srbi pokazali kako se igra tenis!

Na turniru u Buenos Arjesu gledaoci su imali priliku da gledaju srpski derbi!

Sastali su se Miomir Kecmanović i Laslo Đere. I pokazali kako se igra tenis. Bolji je bio Kecmanović u tri seta  6:4, 1:6 i 6:1 za jedan sat i četrdeset dva minuta igre.

Ovo je četvrta pobeda u ukupno pet odigranih duela dva sunarodnika. Kecmanović je u ključnim momentima bio smireniji, realizovao pet od osam brejk lopti, dok je Đere tri puta oduzeo servis protivniku iz sedam pokušaja.

Đere je napravio brejk za 2:0 u prvom setu, ali je Kecmanovič onda dobio naredna četiri gema i potom bez problema osvojio set. U drugom setu Đere je dominirao, poveo je sa 5:0 i sve je bilo jasno, a neizvesnosti nije bilo ni u odlučujućem.

Mlađi Kecmanović je tada zaigrao bolje,  u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu, potom i u šestom za 5:1.

Sada ga očekuje duel sa boljim iz meča Francisko Ćerundolo – Fakundo Banjis.