You are currently viewing Totalni šok u Debrecenu – Crna Gora izbacila Sloveniju!

Totalni šok u Debrecenu – Crna Gora izbacila Sloveniju!

Reprezentacija Crna Gore postala je najugodnije iznenađenje ovogodišnjeg europskog prvenstva izbacivši iz drugog kruga reprezentaciju Slovenije, koju su mnogi vidjeli u borbi za medalje.

Na poluvremenu je Slovenija vodila sa 19-16 u napadačkoj rapsodiji ili bolje rečeno igri bez obrane. Ništa nije naslućivalo preokret. A onda – Branko Vujović i Nemanja Grbović nastavljaju terorizirati slovenskog golmana Kastelica, a razbranio se i crnogorski golman Simić, koji je odigrao ključnu rolu u samom finišu susreta.

Nesavladivi crnogorski golman je u zadnje 3 minute obranio Slovencima čak 2 sedmerca, te šut izvana u zadnjem napadu za izjednačenje.

Počela je velika crnogorska fešta. Ovo je tek treća crnogorska pobjeda u povijesti na europskim prvenstvima, te najveći rukometni uspjeh ove mlade države.