You are currently viewing Ub namučio Poljakinje.

Ub namučio Poljakinje.

Odbojkašice Uba poražene su u 2. kolu Lige šampiona od Hemika iz Poljske rezultatom 1:3 (25:20, 18:25, 25:20, 25:16). Bio je to drugi neuspeh za srpskog predstavnika, ali su uspele da osvoje prvi set u odbojkaškoj eliti.

Ubljanke su propustile lepu priliku u trećem periodu, kada su vodile sa ogromnih 14:8, pa su morale da se zadovolje sa prvim osvojenim setom u grupnoj fazi Lige šampiona.

Klub čiju kapitensku traku na dresu nosi Jovana Brakočević-Kancijan stigao je u Srbiju kao favorit,što se pokazalo i na parketu.
Bivša reprezentativka Srbije je odigrala važnu ulogu i ako je presedela u uvodna dva seta na rezervnoj klupi morala je ući u igru.
U trećem činu je Ub imao visoku prednost posle sjajnih servisa, a onda su Jovana Brakočević Kancijan i njene saigračice režirale preokret, sprečivši protivnika da dođe do vođstva u setovima!
Poljakinje su preuzele kontrolu i u narednom setu, ne dozvolivši da se uđe u peti set.