You are currently viewing „Večiti“ u borbi za Žućkovu levicu: Panter ukrotio Pantere, pa umalo prokockao finale (VIDEO)

Košarkaši Partizana drugi su finalisti Kupa Radivoja Koraća, posle pobede nad FMP-om, rezultatom 92:89

Crno-beli su posle velike borbe uspeli da slome otpor ekipe iz Železnika koja se do poslednje sekunde žestoko borila za mesto u završnici nacionalnog kupa.

U izuzetno efikasnoj utakmici bolje su startovali puleni trenera Stefanovića koji su na krilima Džonsa stekli prednost od pet poena u prvom kvartalu koji je završen vođstvom FMP-a 24:21.

Druga deonica rezultatski je bila izjednačena sve do 16. minuta susreta kada Partizan pogotkom Ledeja i trojkom Pantera stiče prednost od tri poena. Do kraja poluvremena igrači Željka Obradovića odigrali su angažovanije u odbrani, a u napadu kažnjavali propuste protivnika, da bi na veliki odmor otišli sa maksimalnom prednošću 52:43.

Partizan je u istom ritmu nastavio i tokom treće deonice koja je završena rezultatom 73:60.

U četvrtom kvartalu prava drama. FMP se furiozno vraća u meč najviše zahvaljujući šutu spolja, a Džons je u tim trenucima bio nerešiva enigma za Crno-bele. Na sedam minuta pre kraja FMP prilazi na šest poena zaostataka, ali Partizan zahvaljujući Panteru vraća dvocifrenu razliku.

I kada se očekivalo da će Partizan prelomiti susret, seriju grešaka igrača Partizana, pre svega Pantera, koriste Džons i Tasić i trojkama tope razliku. Na sedam sekundi pre kraja prednost Partizana iznosila je samo dva poena. FMP je faulirao Avramovića koji je bio polovičan sa penala, pa su igrači trenera Stefanovića imali napad za produžetak.

Poslednji šut ka košu Partizana uputio je Nerandžić, ali je bio neprecizan, pa će Partizan sutra od 21 sat odmeriti snage sa večitim rivalom za prvi trofej u sezoni.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Kevin Panter sa 29 poena, četiri asistencije i tri skoka. Kod FMP-a najbolji je bio Brajs Džons sa 29 poena i 13 asistencija.