You are currently viewing Veličanstveni Vlahović odveo Juve u polufinale Kupa

Veličanstveni Vlahović odveo Juve u polufinale Kupa

Juventus je pobedio Sasuolo u četvrtfinalnom meču Kupa Italije. Nakon fenomenalnog meča Juventusa u kojem je Vlahović briljirao, snage će u polufinalu odmeriti sa Fiorentinom.

Već u trećem minutu domaćin je došao do prednosti golom iz voleja Dibale. Međutim, gosti su se sjajno držali i u 24. minutu izjednačili pogotkom Traorea.

Do kraja poluvremena šansu je imao Mekeni, potom i Vlahović ali je Pegolo sjajno branio i do kraja meča bio zaista na visini zadatka.

U drugom delu meča Pegolo je odbranio mnoštvo prilika jer je Juventus bio odlučan da dođe do prednosti. Ređale su se šanse za Juventus, gotovo svaki igrač se oprobao oko mreže, a Mekeni i De Liht su pogodili stativu, dok su Vlahović, Riboa i Morata pokušavali na sve načine da postignu pogodak. Pegolo se sjajno držao sve dok nije prelomio čelični karakter velikog Dušana Vlahovića.

On je prevario protivnika, ušao u kazneni prostor, šutirao, lopta se obila o ruku Tresoldija i završila u mreži Sasuola za konačnih 2:1 i odlazak u polufinale Kupa Italije.

Vlahović je poslušao trenera koji mu je neprekidno sugerisao da više koristi desnu nogu u duel igri. Trudio se Vlahović i delovao pomalo nespretno pokušavajući da primeni sve sugestije, ali snaga volje izgleda kontroliše njegovu koordinaciju što je bilo dovoljno da stavi tas na stranu Juventusa večeras.