You are currently viewing Zvezda proklizala na zaleđenoj Marakani, bod odlazi u Surdulicu (VIDEO)

Zvezda proklizala na zaleđenoj Marakani, bod odlazi u Surdulicu (VIDEO)

U utakmici koja je trebalo da predstavlja rutinski posao za zvaničnog prvaka, neočekivan rasplet.

Posle velikog uspeha na međunarodnoj sceni, Crvena Zvezda se okliznula u domaćem prvenstvu. Na svom terenu, samo 1:1 protiv Radnika iz Surdulice. Tako je klub iz LJutice Bogdana propustio priliku da se bar privremeno poravna na vrhu tabele sa Partutanom.
Crveno – Beli su ušli u meč kako se i očekivalo, terenskom dominacijom i stvaranjem povoljnih prilika za postizanje pogotka. Ispromašivali su se Ben, Katai, Kanga i Ivanić. Ipak u 34. minutu, posle intervencije iz VAR sobe, dosuđen je penal za Zvezdu. Posle kontakta golmana gostiju Ranđelovića sa Erakovićem u šesnaestercu, suduja Maksimović se nije oglasio, ali je nakon pregledanja sporne situacije ipak pokazao na belu tačku. Sa 11 metara Katai dovodi svoj tim u vođstvo od 1.0.
Samo pet minuta kasnije, novi penal za Crvenu Zvezdu. U vazdušnom duelu, u šesnaesterci gostiju, fauliran je Ben, sudija ne pokazuje odmah da je prekršaj, ali ponovo presuđuje VAR  tehnologija. Novi penal, isti izvođač, ali ovoga puta ne i precizan. Katai, sa „kreča“ šalje loptu preko gola.
U drugom poluvremenu, igra znatno nižeg tempa. Kao da je domaćin želeo da sporijim ritmom privede utakmicu  kraju. Napadala je Zvezda ali nekako usporeno, a stvoreno je malo izglednih prilika. Gosti su čekali i dočekali svoj trenutak. Kaznili su šampiona u 83.minutu. Centaršut Lukića sa desne strane, u srce šesnaesterca, Stamenković odličan u skoku, priseban i precizan, a Borjan nemoćan. 1:1.
Pokušavali su domaći do kraja, dali sve na napad, ali nedovoljno da bi se promenio rezultat. Ostalo je nerešeno, bod odlazi u Surdulicu, a zvezdi ostaju problemi u trci sa večitim rivalom.
Trener Dejan Stanković, posle meča naravno nije bio zadovoljan igrom i rezultatom. Imao je razumevanja za, kako je rekao , umor i zasićenost igrača, ali i ponovio da Zvezdin dres mora da se zasluži.
Radnik iz Surdulice zaslužuje sve pohvale. Za svoju borbenost nagrađeni su bodom sa Marakane. Surduličani postaju fatalni po Crvenu Zvezdu ove sezone. Podsetimo da su u meču na svom terenu trijumfovali 2:1, i prilično pomrsili račune beograđanima u borbi za titulu.
Crvena zvezda nakon 20 odigranih kola ima 51 bod, dva manje od vodećeg Partizana, koji ima i utakmicu manje. Radnik zauzima 12.mesto sa 21. osvojenim bodom.